Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et

Türkiye Atıf Dizini Abonelik Duyurusu

Üniversitemizin Değerli Mensupları,

Elektronik kaynaklarımıza Türkiye Atıf Dizini veri tabanını eklemiş olduğumuzu sizlere bildirmekten mutluluk duyarız. İlgili veri tabanına kütüphane web sayfamızda bulunan "Abone Veritabanları" kısmından ya da aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. Kullanım kılavuzu, güncel içerik ve dergi listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Atıf Dizini: http://www.atifdizini.com/

Türkiye Atıf Dizini, Türkiye’de Sağlık Bilimleri alanında yayımlanan 480 Türk dergisinin birbirlerine atıf yapmalarını ve ulusal atıf sayımızın yüksek seviyelere taşınmasını sağlayan; tüm makalelere tam metin erişilebilen, 50 üniversitenin abone olduğu tıp ulusal atıf tarama dizinidir. Atıf Dizini Türkiye kaynaklı sağlık bilimleri dergilerinin (tıp, eczacılık, diş hekimliği, hemşirelik, veterinerlik, beden eğitimi ve spor, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, psikoloji vb) indekslendiği bir veritabanıdır.

Tüm dergi listesi  (481 dergi):

https://www.atifdizini.com/journals

ÖNEMLİ NOT: www.atifdizini.com adresine girdikten sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “üye ol” sekmesinden her kullanıcının bir kereye mahsus ''yeni kullanıcı'' olarak kurumsal e-mail adresi (edu.tr  adresleri ) ile kayit yapması gerekmektedir. Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, firma tarafından kullanıcıya onay maili gönderilmektedir. Onay maili geldikten sonra, kullanıcı adı ve şifre ile her zaman kurum içi/kurum dışı erişim sağlanabilecektir.  

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.