Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et

Legaling Hukuk Terimleri Veri Tabanı Deneme Erişimi Duyurusu

Üniversitemizin Değerli Mensupları,

 

LEGALING Hukuk Terimleri Veritabanı üniversitemize 31 ARALIK 2022 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.  İlgili veri tabanına web sayfamızda bulunan "Deneme Veri Tabanları" kısmından ya da aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

 

Hakkında:

LEGALING; İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce hukuk terimleri tercümesinde “profesyoneller için, profesyoneller tarafından” hizmet verme idealiyle yola çıkan, Türkiye’nin ilk İngilizce-Türkçe, Türkçe- İngilizce tam kapsamlı hukuk terimleri veritabanıdır.

 

Erişim adresi: https://academic.legaling.net/ veya Legaling Mobil Uygulaması

 

Kimler Kullanmalı?
Başta hukuk fakültesi ve mütercim tercümanlık bölümü öğrencileri ve akademisyenleri olmak üzere sosyal bilimler alanında faaliyet gösteren tüm öğrenci ve akademik personel Legaling’den faydalanabilir.
 
İçeriğinde neler var?
•   4 hukukçunun onayından geçmiş 48.000’den fazla İngilizce ve Türkçe hukuk kavramı
•   Veri tabanına her hafta eklenen 500’den fazla kavram
•   100’den fazla hukuk dalı bilgisi
•   Örnek cümleler
•   Çeviri yapılırken veya kavramları kullanırken oluşabilecek hataların önüne geçebilmek için gereken yerlerde detaylı açıklamalar ve püf noktalar
 
Nasıl Erişilir?
Legaling veri tabanına erişim için üye girişi yapmaya veya kullanıcı oluşturmaya gerek bulunmamaktadır. Yalnızca kampüs ağına veya VPN/Ezproxy ağına bağlandıktan sonra, ana sayfada sağ üst köşede bulunan “Akademik” tuşuna basmak yeterlidir. Bu kapsamda Legaling veri tabanına erişim için faydalanabileceğiniz Erişim Kılavuzu'na ve tanıtım dokümanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Erişimle ilgili problem yaşamanız hâlinde info@legaling.net adresinden kolaylıkla destek alabilirsiniz.
 
Erişim Kılavuzu ve Tanıtım Dökümanları: 

https://drive.google.com/drive/folders/1BV9mdg9GiwiXPzAXZgHzBALfhOkqPjc_?usp=sharing
 
Nasıl Kullanılır?
Veri tabanının kullanımına yönelik detaylı bilgiyi web sitesinin sağ üst köşesindeki sarı renkli “ⓘKullanım Kılavuzu” tuşundan alabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar dileriz.