Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et
VERİTABANI DOKÜMANLAR AÇIKLAMA
AYEUM  

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur.

AYEUM, Online Bilimsel Araştırma Yöntemleri Eğitimleri kapsamında Nvivo, SPSS, EndNote, Maxquda, Karma Yöntem Eğitimleri, CMA, Meta Analizi, Nitel Araştırma Yöntemleri, Sağlık Bilimleri için Vaka Temelli İstatistik başta olmak üzere bilimsel araştırma yöntemleriyle ilgili 110 farklı online eğitim sunmaktadır. Kullanıcılar tablet veya telefonlarından 7 gün 24 saat kesintisiz derslere ulaşabilirler. AYEUM tarafından sunulan altyapı Android ve IOS tabanlı tüm cihazlarla uyumludur.

Cambridge Books Online (SMT Collection)   Cambridge Books Online SMT (Science, Medicine, Technic) paketini içeren bir e-kitap platformudur. Cambridge Üniversitesi ve ortak yayınevleri tarafından yayınlanan bilim, teknoloji, ve tıp konularında e-kitaplara tam metin erişim sağlar. 
Cambridge Journals Online   Cambridge Journals Online bir e-dergi platformudur. Cambridge Üniversitesi ve ortak yayınevleri tarafından yayınlanan tüm disiplinlerdeki e-dergilere tam metin erişim sağlar. 
EBSCOHost e-Books Academic Collection

İndirme/Ödünç Alma

 

Online Kullanım

 

Kaydetme (pdf)

EBSCO eBook AC dünyadaki en geniş kapsamlı multi disipliner tam metin elektronik kitap veri tabanıdır. Tümüyle akademik, 200.000 civarında elektronik kitap içerir ve EBSCOhost platformu üzerinden kolay kullanım özellikleriyle araştırmacıların ihtiyaç duyduğu gerçek anlamda akademik bir elektronik kitap veri tabanıdır. Tüm disiplinlerde (hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen, edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, v.b.) 450’den fazla akademik yayıncının elektronik kitaplarına erişim mümkündür.
EBSCOHost e-Book Super Collection   EBSCO eBook Super Collection, 500.000 civarında elektronik kitap içerir ve EBSCOhost platformu üzerinden kolay kullanım özellikleriyle araştırmacıların ihtiyaç duyduğu gerçek anlamda akademik bir elektronik kitap veri tabanıdır. Tüm disiplinlerde (hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen, edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, v.b.) elektronik kitaplara erişim mümkündür.

e-YDS Tümer Altaş

 

e-SINAV Tümer Altaş

 

Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Yeni versiyonu olan e-Sınav ile birlikte iki farklı şekilde sunulmaktadır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir.

Kayıt olmak için:

Not: Hesabınız etkinleştikten sonra istediğiniz yerden veritabanlarına erişebilirsiniz; kurum ağına bağlı olmanız gerekmez.

HiperKitap   Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, hukuktan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 350’den fazla yayınevinin 25.000’den fazla e-kitap bulunmaktadır.
MathSciNet   MathSciNet, matematik ve ilişkili alanlar konularında erişim sağlayan bir veritabanıdır.
SOBIAD Atıf Dizini Kullanım Kılavuzu Sobiad Atıf Dizini, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1327 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
Springer e-Kitap  

Springer’ın eKitap koleksiyonlarının kendilerine ait erişim linkleri aşağıdadır.

Turcademy

Tanıtım Broşürü

 

Kullanım Videosu

Turcademy veri tabanı içeriğinde Türkçe ders/akademik kitaplarının bulunduğu Türkçe içerikli akademik bir veri tabanıdır. İçeriğinde Doğa bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Müzik ve Güzel Sanatlar, Hukuk ve Sosyal ve Beşeri Bilimler olmak üzere 6 farklı kategori bulunmaktadır. Turcademy veri tabanı içerisinde Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitimi Yayınları, Palme Yayınevi ve Pegem Akademi Yayıncılığa ait 5760+ kaynak bulunmaktadır.

 

Turcademy’den kitap indirmek için:

 1. Turcademy kayıt olun.

  • Kayıt esnasında e-posta bölümüne kurum uzantılı (örnek@kurum.edu.tr) mail adresinizi yazın.

  • Kayıt olduğunuz e-posta adresinize gelen aktivasyon mailini onaylayın.

 2. Turcademy’e kayıt olduğunuz e-posta adresiniz ve belirlediğiniz şifre ile giriş yapın.

 3. Hesabım, Lisans ve İndirme bölümünden; kullandığınız her cihaz için bir seferlik lisans ve yazılım indirmeniz gerekmektedir.

  • Yazılım İndirme seçeneğinden kullandığınız işletim sistemine uygun olan yazılımı indir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz yazılımı çalıştırın ve bilgisayarınıza kurun.

  • Yazılım kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, lisans indirme bölümünden lisansınızı indirin.

  • Bilgisayarınıza indirdiğiniz lisansa çift tıklayın. Bir süre bekledikten sonra lisansınızın tanımlandığına dair bilgilendirme ekranı açılacaktır.

 4. İndirmek istediğiniz kitabın başlığına tıklayın

 5. İndir butonuna tıklayın.

 6. Karşınıza gelen ekranda indirme işlemine devam et butonuna tıklayınız.

 7. Kitap 3 gün süreyle bilgisayarınıza indirilmiştir.

Türkiye Atıf Dizini

Kullanım Kılavuzu

 

Dergi Listesi

Türkiye Atıf Dizini, Türkiye’de Sağlık Bilimleri alanında yayımlanan 480 Türk dergisinin birbirlerine atıf yapmalarını ve ulusal atıf sayımızın yüksek seviyelere taşınmasını sağlayan; tüm makalelere tam metin erişilebilen, 50 üniversitenin abone olduğu tıp ulusal atıf tarama dizinidir. Atıf Dizini, Türkiye kaynaklı sağlık bilimleri dergilerinin (tıp, eczacılık, diş hekimliği, hemşirelik, veterinerlik, beden eğitimi ve spor, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, psikoloji vb) indekslendiği bir veritabanıdır.

 

ÖNEMLİ NOT: www.atifdizini.com adresine girdikten sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “üye ol” sekmesinden her kullanıcının bir kereye mahsus ''yeni kullanıcı'' olarak kurumsal e-mail adresi (edu.tr  adresleri ) ile kayit yapması gerekmektedir. Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, firma tarafından kullanıcıya onay maili gönderilmektedir. Onay maili geldikten sonra, kullanıcı adı ve şifre ile her zaman kurum içi/kurum dışı erişim sağlanabilecektir.

 

UpToDate Advanced

UTD Advanced Sunumu

 

 UpToDate Advanced İçerik Bilgileri

 

UpToDate Advanced Broşürü

 

UTD Advanced - Pathways İçerik Listesi

 

UTD Advanced - Lab Interpretations İçerik Listesi

 

UptoDate Kayıt Kılavuzu

 

UptoDate Mobil Erişim Kılavuzu

UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüze sahip bir veritabanıdır. UpToDate; doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır. UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 6700’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 11.600’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir. 
Vidobu   Vidobu içerisinde kişisel gelişim, mesleki gelişim, bilişim teknolojileri, fotoğrafçılık, grafik tasarım, web tasarım, programlama, 3D ve animasyon, video montaj ve düzenleme kategorilerinde; başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar 10.000'den fazla eğitim videosu bulunmaktadır.