Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et

PİRİKeşifAracı

Mobil Uygulamalar:

Apple Store: 

https://apps.apple.com/app/piri-ke%C5%9Fif-arac%C4%B1/id6443751138

 

Android Market: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kesifaraci

Piri, arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Yapay zekâ destekli modern arama algoritmaları ile ilgili içerikleri bulmayı amaçlar. Kurumumuzun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarımız tüm ihtiyaçlarını karşılar ve kullanıcı dostu ekranları ile araştırmaya teşvik eder.

Piri Keşif Aracı sadece dijital veri tabanları ile değil kütüphane kataloğumuz ile de entegredir ve kütüphanemizdeki basılı yayınların da sonuçlarını gösterir. 

Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz. 

Piri Keşif Aracı, YÖK Ulusal Tez Merkezi* ile birlikte binlerce yabancı üniversite de yayınlanmış yüksek lisans ve doktora tezlerini kapsar. Sadece tez arayabileceğiniz bir ekran sayesinde arama kelimesi ile bağlantılı tezlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Piri, her geçen gün popülerliği artan video veri tabanlarını* kapsayan tek keşif aracıdır.