Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et
DENEME VERİTABANLARI
Veritabanı Kullanım Klavuzu Açıklama
Annual Reviews   Annual Reviews 1932’den bu yana konusunda öncü bilim insanları tarafından yapılan kapsamlı araştırmaları yayınlamaktadır. Annual Reviews, her yıl Biyomedikal, Yaşam Bilimleri, Fizik ve Sosyal Bilimler ile ilgili toplam 41 disiplinde yayınlanmaktadır. 4 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
BioOne   BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platforma erişim vermektedir. 21 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açıktır.
Bloomsbury Architecture Library  

Bloomsbury Architecture Library, mimarlık, tasarım, şehircilik ve iç tasarım çalışmaları için gerekli bilgileri içeren öncü bir kaynaktır. Metin, görsel ve interaktif içerikler arasında çapraz arama seçeneği de olan kaynak, öğrenciler ve akademisyenler için dinamik bir araştırma aracıdır. 3 Aralık tarihine kadar erişime açıktır.

Gale Reference Complete

Archives Unbound

Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand

Gale Virtual Reference Library e-book

Gale Literary Sources

 

Kullanım Kılavuzu

Kullanım Kılavuzu

Kullanım Kılavuzu

Kullanım Kılavuzu

Deneme Erisimi Suresi : 17 Eylul – 2 Kasim

IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi)   Dünyanın en büyük mühendislik kurumlarından biri olan IET, özellikle FizikOtomasyonMekanikElektrik-Elektronik mühendisliğiBilgisayar Mühendisliği,Enerji MühendisliğiTelekomünikasyonRadar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır. 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
IOP E-Kitapları   IOPScience extra 1867’ye kadar uzanan arşiv paketi ile birlikte tüm IOP Publishing başlıklarını* içerir. Fizik, Astronomi, Astrofizik, Biyoloji Fiziği, Kimya, Mühendislik, Çevre, Matematik ve Tıp Fiziği alanlarında içerik barındıran bu kaynakta tüm içerik günümüze kadar tam metin olarak açıktır. 25.10.2018 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.
Legalbank İçtihat-Mevzuat Programı   Legal Yayıncılık olarak Legalbank İçtihat-Mevzuat Programımız ile bugüne değin yayınlanmış ve de yayınlanacak tüm kitap ve dergilerimizi online olarak erişime sunulmuştur. 1 Aralık tarihine kadar deneme erişimi açıktır.
MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı   “Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla  geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.  Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da  veritabanımızdan ulaşabilirsiniz.” 25 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açıktır.
PressReader Gazete ve Dergi Veritabanı  

Her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz dünyanın en güncel kaynağıdır. 16 Kasıma kadar deneme erişimine açıktır.

TURCADEMY-Türkçe Akademik Yayınlar Platformu   Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile; ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık'a ait 3000'i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu; kullanıcılarına; öncü ve güvenilir yayınevlerinin sağlamış olduğu Türkçe akademik içeriği, kullanıcı dostu bir arayüz ile sunmaktadır. 31 Ekim tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Vidobu  

10 kategoride 583 eğitim seti ve 11000 video içeriği ile 30 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

NOT : (Sisteme üye olabilmek için giriş alanındaki parolamı unuttum sekmesine tıklayarak mail adresinize şifre gönderimini sağlayabilirsiniz. Bu şifre ve mail adresinizle üyeliğiniz gerçekleşmiş olacaktır.)