Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et
DENEME VERİTABANLARI
Veritabanı Kullanım Klavuzu Açıklama
Complete Anatomy   Complete Anatomy dunyanin en gercekci ve ayrintili anatomik veritabanidir. Tamami 3-D olarak gorsellestirilmis bu veritabaninda vucuttaki tum sistemler en ayrintili olarak islenmistir. Farkli islevselligi ve ultra gercekci goruntu dosyalariyla ile benzer urunlerden ayrilan bu veritabani hakkindaki video’yu https://vimeo.com/213643665/cf77bb4935adresinde gorebilirsiniz. Lisans duzeyinde komple bir anatomi dersini de icermektedir. Yukledikten sonra, sagdaki Library butonundan giriniz. Ustteki Group butonunda Sistemik ve Bolgesel Anatomi yaklasimlariyla hazirlanmis Anatomi Dersi Lecture'larini gorebilirsiniz. Mayıs sonuna kadar deneme erişimine açılmıştır.
Elsevier ClinicalKey   Elsevier ClinicalKey tıp veritabanı 17 Mayıs tarihine kadar deneme erisimine acilmistir.
Elsevier ClinicalKey Medical Education   Elsevier ClinicalKey Medical Education tıp veritabanı 22 Nisan-17 Mayıs tarihine kadar deneme erisimine acilmistir.

 

MathSciNet

 

AMS Electronic Journals

 

AMS Distributed Journals

  MathSciNet veri tabanı 1 ay süreyle deneme erişimine açılmıştır. 1 Mayıs 2018 tarihine kadar erişilebilir.
Natural Medicines   Dunya Saglik Orgutu (WHO) dunyanin en kapsamli ve iyi bitkisel ilac veritabani olarak tanimlamistir. Veritabaninda 1400+ askin dogal bitkisel ilac, 93,000’I askin ticari vitamin ve gida takviyesi hakkinda dozaj, yan etki, kullanim alani ve ilac etkilesimleri bilgileri verilmistir. Ayrica Akupunktur gibi bircok dogal ve geleneksel tedavi yontemi hakinda ayrintili bilgiler bulunmaktadir. Mayıs sonuna kadar deneme erişimine açılmıştır.
Rosetta Stone (online dil eğitim seti)

tıklayınız

sunum dosyası

içerik bilgisi

Dünyanın 1 numaralı online dil eğitim seti olan ve 30 dil içeren Rosetta Stone veritabanı 15.Mayıs.2018 tarihine kadar ücretsiz deneme erişimine açılmıştır.

VİDOBU

 

“Vidobu, kişisel gelişim, mesleki gelişim, Bilişim Teknolojileri ve Hobi Eğitimleri konusunda ihtiyaç duyulan tüm bilgileri, alanında uzman eğitmenler ile tamamen Türkçe içerikler ile sağlayan online video eğitim platformudur. 10.800’den fazla eğitim videosu ile Türkiye’nin en geniş online video eğitim kütüphanesi olan Vidobu, her ay yeni eklenen en az 100 eğitim videosuyla da her geçen gün kütüphanesini genişletmektedir.”

Demo erişimini www.vidobu.com/edu adresinden öğrenciler üniversite e-maili ile kullanabilirler.