Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et
DENEME VERİTABANLARI
Veritabanı Kullanım Klavuzu Açıklama
Acsess Digital Library   İçeriğinde ziraat konu alanında yayımlanmış 27 elektronik dergi, 300’den fazla elektronik kitap, 3 magazin dergisi, toplantı sunumları vb. kaynaklar bulunan Acsess Digital Library 30 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Agricola   Ziraat Fakültesi için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
America: History and Life with Full Text   280'den fazla dergi ve 80'den fazla kitap içeriğiyle Tarih ve Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümleri için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
BioOne   BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi alanlarında yayınlanan 191 derginin online olarak bir araya getirmiş bir platformdur. 30 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Business Book Summaries   İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme, Ekonomi ve İktisat bölümleri için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
eBook Academic Collection   160.000'den fazla ekitap içeriğiyle 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
eBook Business Collection   16 bin'den fazla ekitap içeriğiyle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme, Ekonomi ve İktisat bölümleri için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
eBook Education Collection   3.600'den fazla ekitap içeriğiyle Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
eBook University Press Collection   33.000'den fazla ekitap içeriğiyle 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Econlit   700'den fazla dergi ve 15 kitap  içeriğiyle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme, Ekonomi ve İktisat bölümleri için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Education Source   2.000'den fazla dergi ve 530'dan fazla kitap içeriğiyle Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Engineering Source   1.600'den fazla dergi içeriğiyle Mühendislik Fakültesi, Fen Fakültesi ve Teknoloji alanları için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Encyclopedia of Life Sciences (eLS)   Bilimsel araştırmaları akademik içeriğiyle destekleyen Wiley Online Library’nin araştırmacılara sunduğu en önemli kaynaklardan biri olan “Encyclopedia of Life Sciences (eLS)’in deneme erişimi 31 Aralık 2017'ye kadar sürecektir.
GeoRef   Jeoloji Mühendisliği için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
GeoRef in Process   Jeoloji Mühendisliği için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
HiperKitap   15.000'den fazla Türkçe ekitap içermektedir. 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Historical Abstracts with Full Text   540'dan fazla dergi ve 140 kitap içeriğiyle Tarih bölümü için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
HukukTürk Kullanım Klavuzu

27 yıldır Hukuk Bilgi Bankası hizmeti veren HukukTürk 30 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Humanities Source Ultimate   1.650'den fazla dergi içeriğiyle 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi):

  IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik belge ve 500'den fazla kitaptan oluşmaktadır. Dergiler, konferans prosedürleri ve 500’den fazla kitap içermektedir. İçerik konuları; fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, enerji mühendisliği, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotik …30 Kasım'a kadar deneme erişimine açılmıştır.

INSPEC:

  IET'in bilimsel uzmanları tarafından indekslenen 17 milyondan fazla kayıt içeren dünyanın en güvenilir fizik ve mühendislik araştırması kaynağıdır. 30 Kasım'a kadar deneme erişimine açılmıştır.

IET.tv:

  Teknik konferanslar, belgeseller ve topikal tartışmalar da dahil olmak üzere 9.000'den fazla temel mühendislik ve teknoloji konulu videoya erişim. 10 teknoloji kanalında çeşitli etkinlikler, konferanslar röportajlar, ürün tanıtımları, seminerler gösterime sunulmaktadır. 31 Aralık'a kadar deneme erişimine açılmıştır.
Legal Source   1.100'den fazla dergi içeriğiyle Hukuk Fakültesi için 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Mevbank (Mevzuat ve İçtihat Veritabanı)   25 Aralık 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Rosetta Stone   Dünyanın 1 numaralı online dil eğitim seti olan ve 30 dil içeren Rosetta Stone veritabanı 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
VideoLMS   Bozok Üniversitesi için VideoLMS (Türkçe Veri Tabanı) Video Eğitim Yönetim Sistemi portalı 31 Aralık 2017 tarihine kadar açılmıştır. Portalımıza öğrencilerimiz ve personellerimiz üniversite mail uzantıları ile girmektedir.