Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et

  

 DENEME VERİTABANLARI

Taylor&Francis COVID-19  

Bu mikrositede Taylor & Francis Online üzerinden ücretsiz olarak erişilebilen bütün ilgili COVID-19 araştırma makalelerinin, kitap bölümlerinin ve bilgilerinin yanı sıra, COVID-19’un tanılanmasına, tedavisine, önlenmesine ve ileri düzeyde araştırılmasına yönelik küresel çabaları destekleyen Taylor & Francis e-kitaplarının bağlantıları ile referansları verilmektedir.

Koronavirüs ile ve COVID-19’un yayılması ile alakalı gelişmeleri sürekli olarak izlemektedir ve içerik bu site üzerinden düzenli olarak güncellenecektir.

Accucoms   Salgınla mücadeleye destek vermek için COVID-19 hakkındaki kaynaklar ücretsiz olarak sunulmaktadır.
COVID-19   International Coalition of Library Consortia (ICOLC) tarafından koronavirüs hakkında ücretsiz paylaşılan bir çok yayınevinin materyaline aşağıdaki link aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz.
IOP Publishing   IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19) acil durumuyla başa çıkmak için çalışan araştırmacılara, tıp uzmanlarına, politika yapıcılara ve diğerlerine yardımcı olmak için dergilerindeki ilgili tüm yayınlanmış ve yayınlanacak makaleleri, kriz süresi boyunca açık erişime sunmaktadır.
dMagS  

2003 yılında dijital yayıncılık hayatına başlayan dMags; 350 derginin 8000'i aşkın sayısına web ve mobil cihazlar üzerinden erişim imkanı sağlamaktadır. Kullanıcılarınız dMags ile National Geographic,Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas gibi bir çok dergiyi internet tarayıcıları üzerinden  okuyabildiklerigibi ayrıca mobil uygulama üzerinden ve cihazlarına indirerekçevrimdışı okuyabilmektedirler.

BRILL   Tüm Dünya'yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla  Brill Yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açmıştır. 
Elsevier COVID-19 Resource Center   Elsevier; COVID-19 Resource Center  platformunu COVID-19 sürecinde hayata geçirmiş bulunmaktadır. Platform; Cell, Lancet ve SSRNi veri tabanlarını da kapsamaktadır.
Library Journal   COVID-19 sürecinde ücretsiz erişime açılmıştır.
IEEE Xplore   COVID-19 sürecinde ücretsiz erişime açılmıştır.
ANKOS COVID-19 Toplu Rehberi   ANKOS tarafından akademisyenlerimizin, öğrencilerimizin ve kullanıcılarımızın bu bilgi kaynaklarına toplu olarak ulaşmaları için bir rehber sayfa hazırlanmıştır. 
Fast Facts Journals (Karger)   Fast Facts, 14 uzmanlık dalında hizmet veren bir Tıp veri tabanıdır. 05.11.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
PressReader COVID-19   PressReader veri tabanının COVID-19 ile ilgili derlediği haberleri kapsamaktadır. 

InfoBase

 

Infobase: Films On Demand

 

Infobase: Health Reference Center

 

Infobase: World News Digest

 

Infobase: Writer’s Reference Center

 

 

Infobase, video ve e-dergi içerikli veri tabanı, 13 Kasım 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

  • Films on Demand içinde bulunan 165,545 segementten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde size sunar. Ayrıca üniversitenizin video içeriklerini de Infobase’e kendi kurum alanınıza ekleyebilir ve tüm kullanıcılarınızın hizmetine sunabilirsiniz.
  • Health Reference Center altında bulunan kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye erişim sağlar. Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında kapsamlı bir içerik sağlar.
  • World News Digest, 1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır. Kullancılar ülke, önemli kişi ve konulara göre taramalarını kolayca yaparak diledikleri içeriğe anında erişebilmekteler.
  • Writer’s Reference Center: Writer's Reference Center, kullanıcılara etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlar. Yazma ve dilbilgisi mekaniğinden stil ve araştırmaya kadar, bu vazgeçilmez kaynak, kaliteli yazı yazmanın temellerini kapsamlı bir şekilde sunar ve iyi bir makale yazmak için bir kılavuz sağlar.

NOT: Kampüs içinden direkt erişim sağlayabilirsiniz. Kampüs dışından erişim yapmak isteyen kullanıcılarımız için ise okulumuz genelinde kullanılması için kullanıcı adı ve şifre oluşturulmuştur. Kullanıcı adı ve şifreleriniz kurumsal mail adreslerinize iletilmiştir.

DeGruyter Dergi Koleksiyonu   Kullanım Kılavuzu   

DeGruyter dergi koleksiyonu, ekonomi ve hukuktan dil bilimlerine, matematik ve kimyadan muhendislige farkli alanlari kapsayan ve 400’den fazla hakemli akademik dergi içermekte olan bir veri tabanıdır. 30.12.2020 tarihine kadar deneme erişime açılmıştır.

World Scientific Publishing   World Scientific Publishing, kimyadan matematiğe, mühendislikten fiziğe, tıp ve sağlık bilimlerinden eğitim bilimlerine 21 farklı disiplinde hizmet veren ekitap veritabanıdır. 30.12.2020 tarihine kadar ücretsiz erişime açılmıştır.

Legal Online

Online Kütüphane

 

LegalBank

 

Legal Online, bir hukuk veri tabanıdır. “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır.

Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları  (470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir  aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.)  mevzuata (43.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (34.500+) , dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.