Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et

DENEME VERİTABANLARI

 

IGI Global

 

Journals & eBooks

 

 

Kullanım Kılavuzu

IGI Global Dergi Koleksiyonu, Mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, işletme, mimarlık, iletişim, teknoloji, sağlık bilimleri ve fen bilimleri konularında 177’yi aşkın dergi içermektedir.

IGI Global E-Kitap Koleksiyonu, bilgi bilim ve teknoloji, işletme, medya ve iletişim bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler ve tıp alanlarında 2000-2018 yıllarına ait 3911 e-kitabı içermektedir.

 

Dergi listesi için tıklayınız.

Kitap listesi için tıklayınız.

 

IGI Global, 30.04.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Taylor&Francis eBooks

Yardım Dokümanları

Taylor & Francis yayınevi’nin dünyaca ünlü 130,000’den fazla elektronik kitabinin yer aldığı platform üzerinden tüm içeriğe erişim sağlanabilmektedir. 

Taylor&Francis COVID-19  

Bu mikrositede Taylor & Francis Online üzerinden ücretsiz olarak erişilebilen bütün ilgili COVID-19 araştırma makalelerinin, kitap bölümlerinin ve bilgilerinin yanı sıra, COVID-19’un tanılanmasına, tedavisine, önlenmesine ve ileri düzeyde araştırılmasına yönelik küresel çabaları destekleyen Taylor & Francis e-kitaplarının bağlantıları ile referansları verilmektedir.

Koronavirüs ile ve COVID-19’un yayılması ile alakalı gelişmeleri sürekli olarak izlemektedir ve içerik bu site üzerinden düzenli olarak güncellenecektir.

Accucoms   Salgınla mücadeleye destek vermek için COVID-19 hakkındaki kaynaklar ücretsiz olarak sunulmaktadır.
COVID-19   International Coalition of Library Consortia (ICOLC) tarafından koronavirüs hakkında ücretsiz paylaşılan bir çok yayınevinin materyaline aşağıdaki link aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz.
LEGAL Online Tanıtım Dokümanı Legal Online Veri tabanı, Koronovirüs sebebiyle eğitime destek olmak amacıyla tüm ANKOS üyelerine 1,5 ay boyunca sınırsız erişim sağlamaktadır. Hukuk Veri Tabanıdır.
Elsevier ClinicalKey Kullanım Kılavuzu İçinde bulunduğumuz bu zorlu günlerde Covid-19 virüsü ile ilgili destek olacağı düşünülen araştırmalarınızda kullanabileceğiniz en güncel bilgileri içeren Elsevier ClinicalKey veritabanına kurum dışından 180 gün boyunca uzaktan (mobil cihaz, ev/ofis)  erişim açılmıştır. Tıp Veri Tabanıdır. 

 

Önemli: 

‘’Clinical Key’’ de yer alan 1000+ Elsevierkitaba pdf formatında erişim ve ClinicalKey veritabanına uzaktan erişim (mobil cihaz, ev/ofis) sağlamak için kişisel ClinicalKey hesabı ile erişim sağlanması gerekmektedir. 


image003Kendi hesabınıza “ Login” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz:

1) Uzaktan (mobil cihaz, ev/ofis) erişim -  “ClinicalKey” Mobil Aplikasyonu mevcuttur. 
2) PDF içeriklerine erişim, download ve çıktı alma
3) Resimleri otomatik olarak sunuma ekleme: Add to Presentation/Presentatiton Maker
4) Arama sonuclarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Saved Content

 

Not: Kişisel hesabınıza180 günde bir kez kurum bilgisayarlarindanwww.clinicalkey.comadresi üzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir. 

 

JOVE Science Education

Yardım Dokümanı

 

Tanıtım Dokümanı

Corona salgini sebebiyle eğitimlere zorunlu olarak verilen ara sırasında öğrenci eğitimine destek vermek amacıyla oluşturulan tüm JoVE Science Education içeriklerine 15 Haziran 2020 tarihine kadar ücretsiz erişim imkanı sunulmaktadır.
Tümer Altaş e-YDS Yardım Dokümanı e-YDS Veritabanı 31 Mart 2020 tarihine kadar üniversitemizin sınırsız erişimine açılmıştır. 
IOP Publishing   IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19) acil durumuyla başa çıkmak için çalışan araştırmacılara, tıp uzmanlarına, politika yapıcılara ve diğerlerine yardımcı olmak için dergilerindeki ilgili tüm yayınlanmış ve yayınlanacak makaleleri, kriz süresi boyunca açık erişime sunmaktadır.
dMagS  

2003 yılında dijital yayıncılık hayatına başlayan dMags; 350 derginin 8000'i aşkın sayısına web ve 

mobil cihazlar üzerinden erişim imkanı sağlamaktadır. Kullanıcılarınız dMags ile National Geographic, 

Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas gibi bir çok dergiyi internet tarayıcıları üzerinden 

okuyabildiklerigibi ayrıca mobil uygulama üzerinden ve cihazlarına indirerekçevrimdışı okuyabilmektedirler.

 

Annual Reviews   Annual Reviews (AR), COVİD-19 salgını sebebiyle uzaktan çalışan ve okuyan öğrencilere ve araştırmacılara yardımcı olmak adına 30 Nisan 2020 Perşembe gününe kadar dergilerini ücretsiz erişime açmıştır.
BRILL   Tüm Dünya'yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla  Brill Yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açmıştır. 
İdealOnline   COVID-19 salgını sebebiyle uzaktan çalışan araştırmacılara ve öğrencilere yardımcı olmak adına, İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı 800+ dergi, 13.000+ arşiv sayısı ve 105.000+ tam metin makale ile üniversitemizin akademik personel ve öğrencilerine tarihine kadar erişime açılmıştır.
OVID  

COVID-19 sürecinde 2 ay süreliğine üniversitemiz erişimine açılan OVID ortak erişim adresi ile aşağıdaki veri tabanlarına erişilebilmektedir.

 • 5Minute Consult
 • LWW Health Library
  • Premium Basic Sciences
  • Clerkship
  • Board Review Series
  • Internal Medicine
  •  Exercise Science
  • Physical Therapy
  • Physician Assistant (Core and Specialties/Rotations)
  • Occupational Therapy
  • Premium Pharmacy
  • Advanced Practice Nursing
  • Nursing Made Incredibly Easy!
 • Acland's Video Atlas of Human Anatomy
 • Bates Visual Guide to Pysical Examination
Elsevier COVID-19 Resource Center   Elsevier; COVID-19 Resource Center  platformunu COVID-19 sürecinde hayata geçirmiş bulunmaktadır. Platform; Cell, Lancet ve SSRNi veri tabanlarını da kapsamaktadır.
HukukTürk   HukukTürk veritabanı COVID-19 sürecinde eğitime katkı sağlamak amacıyla 31.07.2020 tarihine kadar kullanıma açılmıştır.
Library Journal   COVID-19 sürecinde ücretsiz erişime açılmıştır.
IEEE Xplore   COVID-19 sürecinde ücretsiz erişime açılmıştır.
Akademik Sunum   Akademik Sunum veri tabanı ile,
 • Sunumlarınızı yükleyebilir ve koleksiyonlar/dersler oluşturabilirsiniz.
 • Sunumlarınız indirilmeye gerek kalmadan web/mobil cihazlardan kolayca görüntülenebilir.
 • Sunumlarınızı indirmeye karşı koruyabilirsiniz.
 • Sunumlarınızın içeriği (görseller dahil) uluslararası DMCA etiketi ile koruyabilir ve internet üzerinde başka bir yerde bulunması durumunda (hiçbir ücrete gerek kalmaksızın) kaldırılmasını talep edebilirsiniz.
 • İlgilendiğiniz konularda binlerce akademik sunuma erişebilirsiniz.
 • Merak ettiğiniz konularda yüklenen yeni sunumları otomatik olarak size bildiriyoruz.
ANKOS COVID-19 Toplu Rehberi   ANKOS tarafından akademisyenlerimizin, öğrencilerimizin ve kullanıcılarımızın bu bilgi kaynaklarına toplu olarak ulaşmaları için bir rehber sayfa hazırlanmıştır. 
ACM Dijital Library   COVİD-19 salgını sebebiyle araştırma, keşif ve öğrenmeyi desteklemeye yardımcı olabilmek adına içeriğini 30 Haziran 2020'ye kadar  ücretsiz erişime açılmıştır.
3D4Medical’s Complete Anatomy  

Elsevier tarafından sunulan 3D4Medical’s Complete Anatomy; anatomi eğitimi ile ilgili bir veritabanıdır.

Aşağıda detay bilgileri verilen bu anatomi platformuna kullanıcıların 30 gün süre ile erişebilmesi için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda anlatılmıştır.

ERİŞİM :

 1. Adım: Bilgisayarııza/Tabletinize/Akıllı Telefonunuza aplikasyon indirin.

iPhone: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019-mobile/id1309253074

iPad: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1054948424

MAC bilgisayar: https://apps.apple.com/us/app/complete-anatomy-2019/id1141323850?mt=12

Windows bilgisayar : https://www.microsoft.com/tr-tr/p/complete-anatomy-platform-2020/9nblggh40f2t?activetab=pivot:overviewtab

Android cihazlar : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a3d4medical.completeanatomy

       2. Adım: Bir hesap oluşturun. Sağ-üst köşede Get Started’e tıklayıp kaydınızı oluşturun.

       3.Adım: Erişim kodunu aktif edin (Redeem Code).

Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip erişim kodunuzu (35LZO0CBLW84) girin Redeem butonunu tıklayın  ve Complete Anatomy’i kullanmaya başlayın.  Aktivasyon yardım videosu için tıklayınız.

ERİŞİM SÜRESİ: Kodu aktif ettikten sonraki 30 gün erişiminiz olacaktır. (Yukarıda verilen kodu 30 Nisan’a kadar kullanmalısınız.