Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et
DENEME VERİTABANLARI
Veritabanı Kullanım Klavuzu Açıklama
BioOne   BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platforma erişim vermektedir. 21 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açıktır.
Bloomsbury Architecture Library  

Bloomsbury Architecture Library, mimarlık, tasarım, şehircilik ve iç tasarım çalışmaları için gerekli bilgileri içeren öncü bir kaynaktır. Metin, görsel ve interaktif içerikler arasında çapraz arama seçeneği de olan kaynak, öğrenciler ve akademisyenler için dinamik bir araştırma aracıdır. 3 Aralık tarihine kadar erişime açıktır.

BSOL ONLINE ULUSLARARASI Standartlar/Teknik dokümanlar veritabanı   Dünya'nın ilk ulusal standart kuruluşu olan British Standards Institute(BSI) tarafındanyayınlanan ve adapte edilen ISO, EN, BS, IEC standartlarını da kapsayan 53 Konu başlığında sınıflanmış  77,000'in üzerinde standart içermektedir. Bu standartlar, bütün endüstri sektörlerine ait çok geniş disiplinleri içerir. 22 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Hiperkitap   HiperKitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye'nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye'nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap'ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300'den fazla yayınevinin 15.000'den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi)   Dünyanın en büyük mühendislik kurumlarından biri olan IET, özellikle FizikOtomasyonMekanikElektrik-Elektronik mühendisliğiBilgisayar Mühendisliği,Enerji MühendisliğiTelekomünikasyonRadar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır. 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Legalbank İçtihat-Mevzuat Programı   Legal Yayıncılık olarak Legalbank İçtihat-Mevzuat Programımız ile bugüne değin yayınlanmış ve de yayınlanacak tüm kitap ve dergilerimizi online olarak erişime sunulmuştur. 1 Aralık tarihine kadar deneme erişimi açıktır.
MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı   “Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla  geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.  Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da  veritabanımızdan ulaşabilirsiniz.” 25 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açıktır.
PressReader Gazete ve Dergi Veritabanı  

Her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz dünyanın en güncel kaynağıdır. 16 Kasıma kadar deneme erişimine açıktır.

Vidobu  

10 kategoride 583 eğitim seti ve 11000 video içeriği ile 31 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

NOT : (Sisteme üye olabilmek için giriş alanındaki parolamı unuttum sekmesine tıklayarak mail adresinize şifre gönderimini sağlayabilirsiniz. Bu şifre ve mail adresinizle üyeliğiniz gerçekleşmiş olacaktır.)