Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et
DENEME VERİTABANLARI
Veritabanı Kullanım Klavuzu Açıklama

Lebib Yalkın Mevzuat Bilgi Bankası (MEVBANK)

 

Lebib Yalkın Mevzuat Bilgi Bankası MEVBANK ile Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler, tüzükler, yönetmelikler, tebliğler ve emsal teşkil edecek içtihatlar 62 konu başlığı altında sunulmaktadır. Gelişmiş arama motoru sayesinde hızla istenilen mevzuat belgelerine ulaşmak, üzerindeki değişiklikleri takip etmek çok kolaydır. 25.12.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

American Medical Association (AMA) Journals  

American Medical Association(AMA)'ın yayınladığı JAMA (The Journal of the American Medical Association) ve 9 tıbbi uzmanlık alanına yönelik 10 adet arşiv dergilerini içerir. Erişim yılı 1998-günümüze şeklindedir. 30.11.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 

Vidobu   Vidobu içerisinde kişisel gelişim, mesleki gelişim, bilişim teknolojileri, fotoğrafçılık, grafik tasarım, web tasarım, programlama, 3D ve animasyon, video montaj ve düzenleme kategorilerinde; başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar 10.000'den fazla eğitim videosu bulunmaktadır. 31.12.2019 tariihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

BMJ Dergi Koleksiyonu

BMJ Journals Premier Collection

 

BMJ Best Practice

BMJ Journals Premier Collection Kullanım Kılavuzu

 

BMJ Best Practice Kullanım Kılavuzu

BMJ Journals Premier Collection, Klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanlarında önde gelen 28 otorite tıp dergisinden oluşmaktadır. Uzmanlara günlük uygulamalarında yardımcı olmayı amaçlayan, daha çok klinik dergilerdir. 31.12.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

BMJ Best Practice, Sağlık profesyonellerinin tanı ve tedavi süreçlerinde en iyi klinik kararı verebilmeleri için güvenilir ve güncel bilgi ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen, hızlı ve kolay erişilebilen online karar destek aracıdır. 31.12.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

LEGAL Online

Dergi ve Kitap

 

Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası

  Legal Online, 21.12.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Cambridge Books Online   Cambridge Books Online 14 Aralık 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
HukukTürk Kullanım Kılavuzu Her gün güncellenen, birbirine hiperlinklerle bağlanmış T.C. Mevzuatı (Kanunlar, KHK’ler, Tüzükler, Yönetmelikler, B.K. Kararları, Genelgeler).Kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş, tasnifli İçtihatlar (Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları).Resmi Gazete günlük olarak sisteme girilmekte ve değişiklikler aynı gün yerlerine işlenmektedir. Ayrıca Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme örnekleri, Hukuk Sözlüğü (metinlerle ilişkilendirilmiş) gibi faydalı servisler yer almaktadır. 31 Aralık 2019 tarihine kadar ücretsiz erişimine açılmıştır.
İntihal.Net  

Akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türkiye'de üretilmiş olan intihal.net (www.intihal.net) programı 31 Aralık 2019 tarihine kadar ücretsiz erişimine açılmıştır.

Lexpera Hukuk Bilgi Sistemi tıklayınız LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve
madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA
teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki
karmaşık bağlantılar sistematize edilerek; güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer
kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi,
kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve
akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır. 
31 Aralık 2019 tarihine kadar ücretsiz erişimine açılmıştır.