Telefon: 0 354 242 10 58 / Faks:0 354 242 10 88
Takip et

1- VETİS- Veri Tabanı (Uzaktan) Erişim ve İstatistik Sistemi

Kampüs dışı erişim artık Kütüphane Bilgi Belge Otomasyonu üzerinden sağlanıyor!

  • VETİS’in araştırmacılar tarafından kullanılabilmesi için kullanacak kişilerin Yordam BT Kütüphane Otomasyonu içerisinde yer alan üye modülünde kayıtlı ve aktif olmaları gerekmektedir.
  • Yordam BT Kütüphane Otomasyonu üye modülünde kayıtlı olan Kullanıcı Adı ve Şifrenizi, kayıtlı değilseniz ve TEK ŞİFRE kullanıyorsanız kurum tarafından size verilen Kullanıcı Adı ve Şifrenizi girerek Oturum Aç butonuna basınız.
  • Araştırmacılar Yordam BT Kütüphane Otomasyonu’nda yer alan üyelik bilgileri (kullanıcı adı, şifre) ile oturum açtıktan sonra sol taraftagelen menü içerisinden VETİS [Kampüs Dışı Erişim] bağlantısını kullanarak ilgili veritabanlarına ulaşabilirler.
  • Araştırma yapmak istediğiniz herhangi bir veri tabanlarına tıkladığınızda VETİS eklentisini kurmanız gerekecektir. Chrome veya Firefox kullanılması zorunludur. 
  • Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcınızı yeniledikten sonra VETİS uygulamasını dünyanın her yerinden her an kullanabilir ve veritabanlarına sınırsız bir şekilde erişebilirsiniz.

http://yordam.bozok.edu.tr/vetisbt/


2- Kütüphane İçin Proxy Ayarları

Üniversitemiz personelinin üniversite ağı dışından kütüphane veritabanlarına erişebilmeleri için bir Proxy hizmeti verilmektedir.

Proxy sunucu adresi    : proxy.bozok.edu.tr

Proxy bağlantı portu    : 4128

Personel veya öğrencilerimiz proxy hizmetine bağlanırken Merkezi Kimlik Doğrulama Sistemi kullanıcı adı ve şifreleriyle bağlanacaklardır.

Merkezi Kimlik Doğrulama Sistemi kullanıcısı hakkında bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Personel E-Posta sistemi web adresi            : http://posta.bozok.edu.tr

 

Internet explorer için proxy yapılandırması aşağıdaki gibidir.